Kosti jsou oporou celého našeho těla a společně s vápníkem tvoří nerozlučnou dvojici. Aby byly pevné a zdravé, musíme jim zejména během dospívání dodávat vitamin D, který je za vstřebávání vápníku a růst kostí zodpovědný.
 
Zatímco se tento vitamín vytváří v pokožce po jejím vystavení slunci ve formě D3, která je dle vědeckých studií až 4 x účinnější v absorbování, v zimě se z důvodu nedostatku slunečního záření dostává vitamin D do těla pouze potravinami živočišného původu, a to ve formě D2, která není příliš efektivní a je potřeba vyšších dávek.
 
Společnost Generica proto přichází na trh s doplňkem stravy Vitamin D3 400 I. U. ve formě kapek, který obsahuje vitamin D3 Quali®-D v olivovém oleji a je vhodný i pro děti od dovršeného 1. měsíce.
 
Vitamin D není pouze vitamin rozpustný v tucích, ale také hormon, který sehrává nezastupitelnou úlohu při vstřebávání vápníku a fosforu, posiluje imunitní systém a zabraňuje vzniku a růstu nádorových buněk. Jeho nedostatek může způsobit celou řadu zdravotních problémů, jako jsou slabý imunitní systém, osteoporóza a další, a je tak důležité neustále dbát na to, aby ho měl váš organismus dostatek.  Generica doporučuje, zvláště u malých dětí, před podáváním konzultaci s lékařem.

 
 
Dávkování: kojenci od 1. měsíce – 1 kapku, děti a dospělí 2 kapky 1 x denně
Balení obsahuje 10 ml lékovky se samostatným dávkovačem.

 
Generica Vitamin D3 400 I.U. balení 10 ml
K dostání v lékárnách za doporučenou cenu 198,-
 
www.generica-bohemia.cz