Ke společenským událostem se nosí kabelky menších rozměrů. Psaníčka představují v tomto směru nadčasový evergreen.
 
Připravily: Romana Benešová a Věra Brusnická
Foto: Radek Hensley
 
Stále platí pravidlo sladit kabelku s obuví nebo horní částí oděvu. Některé trendy dovolují i použití odvážnější barevnosti. S výraznou barevnou kombinací však musí být každá nositelka opatrnější a dobře zvážit sladění všech doplňků s oděvem, lakem na nehty a make-upem.
 
 
Materiál
  • lýkové psaníčko
  • fialová pevnější nit
  • jehla na korálky
  • různé druhy fialových korálků
  • fialová barva na textil a na kůži
 
Postup
Kabelku přemalujeme štětcem na fialovou. Pokud první vrstva nepřekryje původní barvu, po zaschnutí postup opakujeme, dokud nejsme s výslednou barvou spokojeni.

Kabelka měla pravidelnou strukturu, proto korálky přišíváme po několika kusech do mezer, které nám struktura materiálu psaníčka dovolí.
 
Tip
Pokud přišíváme korálky v řadách, je vhodné po vyšití několika stehů udělat uzel. Pokud by se nám někdy stalo, že se některé korálky uvolní, lehce můžeme psaníčko opravit a korálky znovu vyšít.
 
Tipy na vyšívání korálků

Přišívání jednotlivých korálků nebo skupin korálků
Jehlu protáhneme materiálem i korálkem nebo skupinou korálků. Vbodneme, protáhneme a jehlu vytáhneme v místě dalšího korálku nebo skupiny korálků. Postup opakujeme a nezapomeneme po každých pěti stezích zajistit výšivku uzlíkem nebo zadním stehem. 

 
Kladení navléknutých korálků
Navlečené korálky položíme na tkaninu a jehlu vytáhneme na okraj nitě. Jehlu vytáhneme v bodě A a vbodneme do bodu B. Opět po několika stezích, nit zajistěte zadním stehem.  
 
Děkujeme za zapůjčení prostoru na focení obchodnímu domu Ikea, www.ikea.cz.