V předvánoční období nemusí nutně znamenat stres spojený s nakupováním vánočních dárků. U této činnosti lze i pomáhat druhým. Stačí jednoduše přispět z každého nákupu na některou z četných neziskových organizací. Cena zboží se přitom pro vás nezmění. Jak je to možné? O příspěvek se za vás postará projekt GIVT.cz, který sdružuje neziskové organizace s českými e-shopy. 
 
Princip je velice jednoduchý. Navštívíte portál GIVT.cz a vyberete si libovolný e-shop. Tam nakoupíte a následně si vyberete z databáze neziskových organizací jednu, které posléze přijde finanční příspěvek. Příspěvek hradí server GIVT.cz a pochází ze zprostředkování vašeho nákupu. Cena zboží se pro vás nijak nezvyšuje.
GIVT.cz spolupracuje s více než 500 e-shopy z nejpopulárnějších segmentů včetně módy, elektroniky, jídla či cestování. Zapojeny jsou značky jako Baťa, ZOOT, Dámejídlo.cz, Kasa.cz, a mnohé další. GIVT.cz zároveň sdružuje nejvíce neziskových organizací na jednom místě, a to přes 2100. Toto číslo každým dnem roste. Můžete si tak vybrat z širokého spektra organizací, od charitativních neziskovek, přes útulky, až po sportovní kluby. 
 
Abyste nezapomněli při dalších nákupech darovat příspěvek, můžete si do svého internetového prohlížeče nainstalovat chytrou aplikaci GIVT.cz, která se vždy včas připomene. Uděláte tak radost sobě i druhým.
 
Všechny praktické informace najdete na www.givt.cz
 
O projektu
Portál GIVT.cz vznikl v roce 2015 a za tu dobu navázal spolupráci s více než 2100 neziskovými organizacemi, pro které získal přes 500.000 Kč. Princip darů je jednoduchý. Uživatel musí nakoupit na libovolném e-shopu přes GIVT.cz. Portál tak získá od e-shopu provizi za zprostředkování obchodu. Část této provize uvolní uživateli, který si sám zvolí, které neziskové organizaci příspěvek pošle.

Foto: Shutterstock